Co możemy dla Ciebie zrobić?

Oddłużanie nieruchomości – co to jest?

Proces jak oddłużenie nieruchomości ma na celu pozbycie się ciążących na niej długów. Dzięki temu możliwe jest zachowanie nieruchomości na własność w obliczu jej przejęcia przez wierzyciela czy zagrażającej egzekucji komorniczej.

Na czym polega oddłużanie nieruchomości? Jest to proces, w ramach którego prowadzi się różne czynności na gruncie prawa. Sposób oddłużania będzie przy tym zależał od wysokości zadłużenia, wierzyciela oraz od sytuacji finansowej dłużnika.

Oddłużanie nieruchomości może być zatem sposobem na rozwiązanie kłopotliwej sytuacji wynikającej z nadmiernego zadłużenia.

Oddłużanie nieruchomości – metody

Renegocjacja warunków kredytu, pożyczki
Dzięki tej procedurze można zmienić warunki, na których odbyło się finansowanie. Często wydłuża się wtedy okres spłaty długu, co pozwala na zredukowanie wysokości rat, więc są one łatwiejsze w spłacie dla dłużnika.

Zawarcie ugody z wierzycielem
Procedura ta stosowana jest głównie w przypadku wypowiedzenia umowy kredytowej lub pożyczkowej przez bank lub inną instytucję. Ugoda pozwala na wydłużenie terminu spłaty należności, obniżenie kosztów jak prowizja albo odsetki wynikające z oprocentowania, kar.

Negocjacje z prywatnymi wierzycielami
Jeżeli dług wynika z umowy zawartej z osobą prywatną, wówczas oddłużanie nieruchomości może polegać również na negocjacjach. Stosuje się wtedy często zmianę warunków spłaty.

Negocjacje z komornikiem
Pozwalają między innymi na zmniejszenie kosztów egzekucyjnych, co również redukuje zobowiązania dłużnika.

Przeniesienie hipoteki
Gdy zadłużona nieruchomość ma hipotekę, w ramach oddłużania można spróbować przenieść ją na inne mienie.

Sprzedaż nieruchomości
Rozwiązaniem może być również szybkie sprzedanie nieruchomości, aby uzyskaną kwotę przeznaczyć na spłatę zobowiązania. W takim przypadku bardzo popularnym rozwiązaniem jest wybór skupów nieruchomości. Odkupują one od właścicieli również zadłużone mieszkania, domy, grunty, lokale.

Dlaczego warto skorzystać z oddłużenia nieruchomości?

Oddłużanie może być najlepszym wyborem dla wielu dłużników. Jaki są korzyści z procesu oddłużania nieruchomości?

Pozwala ono przede wszystkim na prostsze rozwiązanie trudności ze spłatą długów oraz na odzyskanie komfortu psychicznego.

Aby oddłużenie nieruchomości było jeszcze łatwiejsze, warto pomyśleć o skorzystaniu ze wsparcia kancelarii prawnych specjalizujących się w oddłużaniu swoich klientów. Zapewniają one wtedy kompleksową obsługę, pomagając w pozbyciu się ciążących zobowiązań. Reprezentują klientów, doradzają, przygotowują dla nich niezbędne pisma. Dzięki temu proces oddłużania może być prostszy, szybszy i skuteczniejszy.