Co możemy dla Ciebie zrobić?

Upadłość konsumencka i oddłużanie Bytom

Oferujemy usługi w zakresie upadłości konsumenckiej. Udzielamy pomocy konsumentom, którzy borykają się z problemami finansowymi. Jeśli stoisz w obliczu upadłości konsumenckiej, możesz na nas polegać. Nasza firma pomoże Ci rozwiązać wszystkie Twoje problemy. Pomożemy Ci ogłosić upadłość konsumencką w Bytomiu.

Oferujemy indywidualne rozwiązania dla każdego klienta. Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji. Nasi specjaliści zajmą się każdym etapem tego procesu. Pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojej sytuacji finansowej. Udzielimy Ci kompleksowej porady i pomożemy w rozwiązaniu problemu upadłości konsumenckiej.

Na czym polega upadłość konsumencka?

Coraz więcej osób wpada w tarapaty finansowe. Wzrost cen w sklepach, wzrost rachunków, brak dobrej pracy, wzrost cen rat kredytów – jest duża grupa Polaków, która nie radzi sobie kompletnie ze swoim budżetem. A co za tym idzie? Z dnia na dzień do drzwi puka coraz więcej wierzycieli, którzy domagają się natychmiastowej spłaty. Wiele osób zastanawia się, czy ich przypadek kwalifikuje się do upadłości konsumenckiej. Jak się bowiem okazuje, nie każda osoba, która ma ogromne długi, może złożyć do sądu wniosek o upadłość. O upadłości konsumenckiej mówimy wówczas, gdy dana osoba jest niewypłacalna. Nie ma ona żadnych oszczędności, nieruchomości, ani też przedmiotów materialnych, które miałyby jakąkolwiek wartość. Upadłość konsumencka dotyczy osób, których ścigają wierzyciele, komornicy oraz urzędy za brak spłaty swoich zobowiązań. Jest to bardzo skomplikowana sytuacja, jednak z pomocą odpowiednich, doświadczonych firm można z niej wyjść.

Początek Twojego nowego życia.

1. Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest składany w sądzie wraz z wymaganą dokumentacją. W ten sposób sąd ma wszystkie informacje, których potrzebuje przed podjęciem decyzji o zatwierdzeniu lub odrzuceniu wniosku.
2. W sprawie o upadłość konsumencką sąd bierze pod uwagę szereg czynników, aby zdecydować, czy wniosek o upadłość konsumencką zostanie rozpatrzony pozytywnie, czy też nie.
3. Jeśli sędzia zdecyduje się przychylić do wniosku, długi zostają umorzone częściowo lub całkowicie. Osoba zadłużona może teraz zacząć od nowa, bez długów i komorników.

Na czym polega oddłużanie nieruchomości?

Nie jest tajemnicą, że długami mogą być dotknięte nie tylko wybrane osoby, ale też określone nieruchomości. Ich oddłużenie to proces skomplikowany, który jednak nie zawsze polega na spłacie zobowiązania. Może się np. okazać, że dana nieruchomość została oddłużona poprzez przeniesienie zadłużenia na inną nieruchomość. Dzięki temu określony budynek jest już „wolny” od długów. Inną formą oddłużania nieruchomości jest przeniesienie się dłużnika np. do tańszego i mniejszego domu lub mieszkania. Dzięki temu można część zysków z takiej transakcji przekazać na spłatę zobowiązania. Istnieje też możliwość oddłużenia nieruchomości poprzez negocjacje (np. z komornikiem lub bankiem), ale tutaj sukces jest zależny od wielu różnych czynników.