Co możemy dla Ciebie zrobić?

Upadłość konsumencka i oddłużanie Dąbrowa Górnicza

Oferujemy rozwiązania w zakresie oddłużania i pomagamy ludziom w radzeniu sobie z upadłością konsumencką. Od wielu lat pomagamy ludziom w rozwiązywaniu problemów związanych z upadłością konsumencką. Nasze usługi obejmują cały proces oddłużania. Pomożemy Ci ustalić najlepszy dla Ciebie sposób działania oraz przebrnąć przez wiele dokumentów związanych z procesem upadłościowym i upewnimy się, że uzyskasz najlepszy możliwy dla Ciebie rezultat.

Proces upadłości konsumenckiej w Dabrowie Górniczej

1. Aby rozpocząć proces upadłości, dłużnik musi złożyć w sądzie wniosek wraz z oświadczeniami o dochodzie i wydatkami. W ten sposób sąd ma pod ręką wszystkie potrzebne informacje przed podjęciem decyzji o zatwierdzeniu lub odrzuceniu Twojego wniosku.
2. Dłużnik ma rozprawę w sądzie w celu zbadania możliwości upadłości konsumenckiej, ale nie ma obowiązku osobistego stawiennictwa. Jeśli sprawa zakończy się powodzeniem, sędzia ogłosi upadłość, a komornicy nie będą już mogli zająć żadnego z ich aktywów.
3. Jeśli sędzia uzna, że dłużnik nie jest w stanie spłacić swoich długów, wówczas umarza on wszystkie długi z powodu niemożności ich spłacenia lub może zdecydować o umorzeniu części długu.

Upadłość konsumencka – kiedy można ją ogłosić?

Proces upadłości konsumenckiej umożliwia osobom fizycznym, które nie posiadają działalności gospodarczej. Konsument musi być niewypłacalny przez co najmniej 3 miesiące – oznacza to, że nie jest w stanie spłacać swoich długów. Procedura ta może być zastosowana zarówno w przypadku niezawinionego zadłużenia, na przykład na skutek choroby, wypadku, jak i wtedy, gdy dłużnik przyczynił się do powstania długów swoimi decyzjami. Co daje upadłość konsumencka? Poza oddłużeniem zapewnia ona także wiele innych korzyści z punktu widzenia dłużnika, dzięki którym może on łatwiej rozpocząć swoje nowe życie bez długów.

Na czym polega oddłużanie nieruchomości?

Umorzenie długów z tytułu nieruchomości to proces, który pomaga ludziom pozbyć się długów związanych z nieruchomościami, a dokładnie polega na:
1. Osiągnięcie ugody z bankiem
2. Przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość
3. Negocjacje z wierzycielami
4. Sprzedaż nieruchomości