Co możemy dla Ciebie zrobić?

Upadłość konsumencka i oddłużanie Gliwice

Pomagamy w złożeniu wniosku o upadłość dla osób, które od dłuższego czasu nie są w stanie spłacać swoich długów. Nasza firma pomoże Ci znaleźć odpowiednią pomoc prawną i zajmie się wszystkim, co jest potrzebne do złożenia wniosku o upadłość konsumencką w Gliwicach. Przeprowadzimy Cię przez procedurę upadłościową i zadbamy o to, aby przebiegła ona jak najsprawniej. Będziemy przy Tobie na każdym kroku, tak abyś mógł skupić się na swoim życiu osobistym i sytuacji finansowej. Pomożemy Ci bezzwłocznie złożyć wniosek o upadłość konsumencką w Gliwicach.

Kiedy warto skorzystać z usług upadłości konsumenckiej online?

Coraz więcej osób wpada w wir tak ogromnych długów, że ciężko z tego wyjść. Gdy z każdej strony, do domu pukają windykatorzy, komornicy oraz inni wierzyciele, wiele osób nie wie, jak poradzić sobie ze stresem, jak negocjować spłatę zadłużenia oraz jak poradzić sobie z rosnącymi odsetkami. Dlatego też, w takiej sytuacji warto postawić na odpowiednie osoby, które pomogą klientom w wyjściu z ich trudnej sytuacji. Wiele firm zajmujących się upadłościami konsumenckimi działa online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich osób z całej Polski. Szybko, sprawnie i w bardzo przystępnej cenie można liczyć na fachową poradę doświadczonych osób. W przypadku, gdy konkretny klient kwalifikuje się do tego, by ogłosić upadłość konsumencką, warto nawiązać dłuższą współpracę z fachową firmą. Dzięki profesjonalistom łatwiej i szybciej klient przejdzie przez cały proces.

Etapy upadłości konsumenckiej

Całą procedurę starania się o upadłość konsumencką rozpoczyna złożenie wniosku do sądu o ogłoszenie upadłości. Taki wniosek zawiera między innymi: imię i nazwisko dłużnika wraz z danymi takimi jak: PESEL, numer z KRS, miejsce zamieszkania itp. W e wniosku należy dokładnie wskazać okoliczności, które uzasadniają złożenie wniosku przez dłużnika (czyli warto dokładnie opisać sytuację, która spowodowała, że konsument ma ogromne długi i nie może ich samodzielnie spłacić. We wniosku należy także zamieścić informację., czy dłużnik zabiegający o upadłość konsumencką jest uczestnikiem podlegającego prawu polskiemu systemu płatności. Sąd po zapoznaniu się z takim wnioskiem, ogłosi termin rozprawy w celu przesłuchania dłużnika, a nawet jego wierzycieli. Następnie, jeżeli będą zachodzić ku temu określone przesłanki, zostanie ogłoszona upadłość, a sąd wyznaczy syndyka, który zajmie się majątkiem dłużnika oraz wierzycielami. Teraz syndyk zajmie się negocjowaniem z wierzycielami planu spłaty zobowiązań lub zgłosi do sądu wniosek o umorzenie zobowiązań (jeżeli dłużnik nie ma nic). W takiej sytuacji może dojść nawet do umorzenia wszystkich zobowiązań.

Oddłużanie Nieruchomości Gliwice

Istnieje wiele metod, które można wykorzystać do przeprowadzenia oddłużania nieruchomości m.in negocjacje z wierzycielami, czy ugoda z bankiem. W niektórych przypadkach dłużnik będzie mógł też przenieść swój kredyt hipoteczny na inną nieruchomość, czy negocjować z wierzycielami niższe oprocentowanie. Proces negocjacji może obejmować sprzedaż nieruchomości, aby spłacić część lub całość zadłużenia. Celem tych działań jest zmniejszenie miesięcznych płatności i oprocentowania kredytu hipotecznego.