Co możemy dla Ciebie zrobić?

Upadłość konsumencka i oddłużanie Łaziska Górne

Świadczymy pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Termin ten odnosi się do sytuacji, w której dłużnik nie jest w stanie spłacić długów lub wypełnić swoich zobowiązań. Może to nastąpić z powodu trudności ekonomicznych lub innych przyczyn. Jako kancelaria będziemy w stanie doradzić Państwu w zakresie procedury i wymogów związanych z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej.

Kiedy warto skorzystać z usług upadłości konsumenckiej online?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: gdy długi stają się powoli nie do spłacenia. Jeśli np. trudności w spłacie są chwilowe, to warto mimo to spłacać je na bieżąco lub negocjować opóźnienie w spłacie. Jeśli jednak dłużnik nie ma żadnych możliwości by spłacić swoje dotychczasowe zobowiązanie, to powinien jak najszybciej skorzystać z instytucji upadłości konsumenckiej. Dzięki temu ryzyko wzrostu istniejących zobowiązań finansowych będzie znacznie mniejsze. Nawiasem mówiąc, decyzja o skorzystaniu z upadłości wcale nie jest taka prosta. Wręcz przeciwnie – wymaga ona przyznania się do wszystkich, popełnionych wcześniej błędów gospodarczych. Na szczęście upadłość jest skonstruowana tak, by realnie oddłużyć osobę z problemami finansowymi, a nie przysporzyć jej kolejnych długów, wyzwań i problemów.

Jakie są jedne z głównych zalet upadłości konsumenckiej?

– Pozwala zmniejszyć stres i zdenerwowanie wynikające z gromadzenia się długów, kontaktów z wierzycielami
– Zapewnia większy komfort psychiczny dla dłużnika
– Może pozwolić na częściowe lub całkowite umorzenie długów
– Zatrzymuje egzekucje komornicze i pozwy sądowe dotyczące długów
– Pozwala na wykreślenie Cię z różnego rodzaju rejestru długów i dłużników

Oddłużanie nieruchomości - Łaziska Górne

Oddłużenie nieruchomości to proces negocjacji z wierzycielami i/lub przeniesienia hipoteki na inną nieruchomość. Zwykle stosuje się go, gdy dłużnika nie stać na utrzymanie płatności lub ma inne problemy finansowe. Umorzenie długów z tytułu nieruchomości jest ważnym środkiem w czasach trudności finansowych i może pomóc w zapobieganiu wykluczeniu.