Co możemy dla Ciebie zrobić?

Upadłość konsumencka i oddłużanie Mikołów

Świadczymy usługi w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej.  Nasze usługi obejmują przygotowanie wniosków o ogłoszenie upadłości oraz udzielamy porad prawnych związanych ze sprawami dotyczącymi upadłości konsumenckiej. Pomożemy Ci zrozumieć wady i zalety różnych rozwiązań oferowanych podczas tego procesu. Nasz zespół specjalistów posiada duże doświadczenie w tej dziedzinie.

Na czym polega upadłość konsumencka?

Proces upadłości konsumenckiej nie jest próbą ucieczki przed wierzycielami. Jest to forma ochrony przed nimi, dzięki której zobowiązania u dłużnika przestają sukcesywnie wzrosnąć. Można powiedzieć, że upadłość konsumencka to próba odpowiedzi na pytania dotyczące jak najkorzystniejszego dla wierzycieli spłacenia zobowiązań. Trzeba jednak pamiętać, że jest to proces rozciągnięty w czasie. Co ważne, może on prowadzić do umorzenia części tychże zobowiązań. Dzięki temu dłużnik będzie w stanie być może po kilku latach odzyskać płynność finansową i poradzić sobie z nawarstwiającymi się w niekontrolowany sposób zobowiązaniami finansowymi.

Etapy upadłości konsumenckiej

Warto zauważyć, że proces upadłości konsumenckiej składa się tak naprawdę z kilku etapów. Pierwszym z nich jest oczywiście podjęcie decyzji o złożeniu stosownego wniosku. Oczywiście nie jest to decyzja łatwa, ale jej podjęcie może bardzo korzystnie wpłynąć na dalszy proces spłaty zobowiązań. Kolejnym etapem jest ustanowienie wspomnianej upadłości, a także syndyka, który będzie zarządzał masą spadkową. W międzyczasie zostanie ustalony dokładny harmonogram spłaty wszystkich zobowiązań, jakie posiada dłużnik. Ostatnim etapem upadłości jest naturalnie spłata całego zobowiązania, której tempo jest określone przez pomagające dłużnikowi podmioty. Harmonogram spłaty jest najczęściej rozliczany na trzy najbliższe lata, ale w niektórych przypadkach może on zostać znacznie wydłużony.

Na czym polega oddłużanie nieruchomości?

W dobie popularnych kredytów hipotecznych coraz więcej nieruchomości jest zadłużonych i to stosunkowo dużymi kwotami. Na szczęście można je oddłużyć, wykorzystując do tego celu dostępne mechanizmy. Co ciekawe, nie zawsze polegają one na spłacie wszystkich długów. Oddłużeniem nieruchomości może być np. przeniesienie zobowiązań na inną nieruchomość, dzięki czemu ta pierwsza pozbędzie się długów. Inną metodą oddłużenia jest przeniesienie się do innego domu lub mieszkania (najlepiej mniejszego i tańszego). Świetnym rozwiązaniem jest też negocjowanie warunków spłaty i nakłonienie (np. komornika) do obniżki części zobowiązania. Ważne jest, aby w tym wszystkim wykazać się daleko idącym zaangażowaniem.