Co możemy dla Ciebie zrobić?

Upadłość konsumencka i oddłużanie Siemianowice Śląskie

Jesteśmy profesjonalną kancelarią oferującą pomoc w zakresie upadłości konsumenckiej w Siemianowicach Śląskich. Oferujemy profesjonalną i osobistą pomoc w negocjacjach zadłużenia na terenie Siemianowic Śląskich i całego województwa śląskiego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i profesjonalnie prowadzimy negocjacje z wierzycielami.

Co to jest upadłość konsumencka?

Pozbądź się ciążących nad Tobą długów – skorzystaj z upadłości konsumenckiej! Upadłość konsumencka jest postępowaniem umożliwiającym ogłoszenie bankructwa w obliczu narastających długów. Dzięki niej można zapomnieć o stresie związanym z zadłużeniami, kontaktami z wierzycielami, egzekucją komorniczą. Trudna sytuacja w rodzinie, utrata pracy, choroba, nieprzemyślane decyzje inwestycyjne – to tylko niektóre sytuacje prowadzące do niewypłacalności, które mogą dotknąć każdego z nas. Właśnie wtedy można skorzystać z upadłości konsumenckiej. Aby rozpocząć postępowanie upadłościowe, trzeba spełnić jedynie kilka warunków – być konsumentem, czyli osobą fizyczną, która nie prowadzi działalności gospodarczej, mieć problemy z wypłacalnością przez minimum 3 miesiące, a także złożyć do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. Dzięki upadłości konsumenckiej można skutecznie się oddłużyć i zacząć swoje życie na nowo bez problemów z długami!

Jak wygląda upadłość konsumencka?

1. Dłużnik składa w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Zawiera on informacje o sytuacji finansowej dłużnika oraz jego aktywach i pasywach, a także szczegółowe zestawienie dochodów i wydatków.
2. W sądzie odbywa się rozprawa. Dłużnik nie stawia się fizycznie w sądzie, ale może go reprezentować adwokat lub przedstawiciel.
3. Sędzia wydaje decyzję o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej.
4. Dłużnik odczuwa ulgę, ponieważ postępowanie windykacyjne zostaje zawieszone, a następnie przerwane.
5. Długi dłużnika zostają umorzone. Dłużnik może teraz zacząć od nowa, wolny od długów i z jasną przyszłością finansową.

Jak odbywa się oddłużanie nieruchomości w Siemianowicach Śląskich?

Nie chcesz stracić domu lub mieszkania z powodu długów? Skorzystaj z usługi oddłużania nieruchomości! Oddłużanie nieruchomości jest procesem, który pozwala na spłatę długów na własnych zasadach, bez przejmowania jej przez komornika i związanego z tym stresu. Procedura oddłużania może włączać negocjacje z wierzycielem, na przykład z bankiem, by ustalić nowy plan spłaty. Może również polegać na sprzedaniu nieruchomości, by spłacić powstałe zadłużenie i przeprowadzić się do nowego, tańszego lokalu. Korzystając z pomocy w oddłużaniu nieruchomości, można szybko i skutecznie spłacić należności i pozbyć się długów!