Co możemy dla Ciebie zrobić?

Upadłość konsumencka i oddłużanie Sosnowiec

Nasz zespół specjalistów ściśle współpracuje z każdym w okolicach Sosnowca. Uwzględniamy wszystkie aspekty sytuacji klienta, aby opracować indywidualny plan rozwiązania jego problemów finansowych. Rozumiemy, że ogłoszenie upadłości może być bardzo stresującym momentem. Może się wydawać, że nie ma z niego wyjścia, ale my wierzymy, że zawsze jest jakaś droga naprzód. Pomagamy ludziom znaleźć wyjście z trudnych sytuacji, przezwyciężyć je, odbudować swoje życie i wrócić do normalności. Jeśli chcesz ogłosić upadłość konsumencką w Sosnowcu, skontaktuj się z nami!

Na czym polega upadłość konsumencka?

W ostatnich kilku latach przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej bardzo się zmieniły. Procedura ta bywa niezwykle czasochłonna i skomplikowana, dlatego też wiele osób rezygnuje ze złożenia wniosku do sądu o ogłoszenie upadłości. Czy słusznie? Jak się okazuje w praktyce, jeżeli spełnia się określone przesłanki, to warto spróbować. Nie każdy dłużnik bowiem otrzyma orzeczenie o upadłości, jednak wielu z nich przynajmniej dowie się od profesjonalistów, jak krok po kroku wyjść ze swoich długów. Warto więc postawić na sprawdzone, doświadczone firmy, które pomagają klientom złożyć wniosek do sądu oraz przejść przez całą procedurę. Warto wcześniej zapoznać się więc z ustawą z dnia 28.02.2003 r. Prawo upadłościowe i naprawcze z 29.08.2014 r., a także z ustawą Prawo restrukturyzacyjne. To te dwa powyższe akty prawne z pewnością pomogą zainteresowanym dowiedzieć się, czy ich przypadek kwalifikuje się do upadłości konsumenckiej, czy też nie.

Przebieg upadłości konsumenckiej w Sonsowcu

Procedura upadłości konsumenckiej składa się z kilku etapów:
1. Przygotowanie wniosku o upadłość konsumencką – jest on składany do sądu, obecnie przez internet.
2. Zbadanie wniosku o upadłość przez sąd – kontroluje on złożony przez dłużnika wniosek.
3. Ogłoszenie upadłości – gdy wniosek jest prawidłowy i spełnione zostaną niezbędne przesłanki, sąd ogłasza upadłość konsumencką.
4. Wyznaczenie syndyka – ma on na celu zarządzanie majątkiem upadłego, by spłacić jego zobowiązania wierzycielom.
5. Stworzenie planu spłaty – plan ten pozwala na spłacenie należności w okresie 3 lat, gdy dłużnik nie przyczynił się swoimi zaniedbaniami do powstania długów. W wybranych przypadkach długi mogą zostać całkowicie umorzone.

Na czym polega oddłużanie nieruchomości?

O oddłużaniu nieruchomości mówi się wówczas, gdy dłużnik posiada jedną lub kilka nieruchomości zadłużonych i chce porozumieć się ze swoimi wierzycielami w celu ustalenia panu spłaty zobowiązań. Najczęściej dłużnik dąży do tego, by spłacić swoje zadłużenie w ratach, a wierzyciele (np.: komornicy, urzędy) nie chcą przejąć nieruchomości tylko pozwalają dłużnikowi samodzielnie uregulować swoje zobowiązania. W wielu przypadkach oddłużanie nieruchomości trwa bardzo długo, jednak jest to jak najbardziej wykonalne i w razie możliwości, warto skorzystać z takiego rozwiązania.