Co możemy dla Ciebie zrobić?

Upadłość konsumencka i oddłużanie Swiętochłowice

Nasza kancelaria specjalizuje się w świadczeniu pomocy prawnej osobom, które mają problemy ze spłatą swoich długów. Oferujemy usługi prawne w zakresie ogłoszenia upadłości osobistej oraz w zakresie przygotowania dokumentów upadłościowych. Nasz zespół specjalistów pomoże Ci zrozumieć Twoje obowiązki związane ze spłatą długów. Doradzimy jak rozwiązać problemy finansowe i pomożemy uniknąć najpoważniejszych konsekwencji upadłości.

Kiedy warto skorzystać z usług upadłości konsumenckiej online?

Kiedy warto wejść w upadłość konsumencką? Po pierwsze, nie decyduje o tym dłużnik, lecz odpowiedni sąd. Co więcej, upadłość dotyczy wyłącznie tych osób, które faktycznie nie są w stanie spłacać swoich zobowiązań. Wniosek o upadłość konsumencką należy zatem przedstawić w sądzie wówczas, gdy nie będzie można spłacać posiadanych zobowiązań. Należy zauważyć, że to sąd decyduje, czy dane przesłanki są wystarczające, by móc rozpocząć proces upadłościowy. Co więcej, to sąd określa, jak długo będzie on trwał. Z reguły upadłość konsumencką przyznaje się na stosunkowo krótki czas (od 12 do 36 miesięcy). Czasem jednak zdarza się, że okres ten jest znacznie wydłużany.

Etapy upadłości konsumenckiej

Upadłość konsumencka składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest złożenie wniosku przez dłużnika. Wniosek ten powinien być przedstawiony przez osobę zainteresowaną lub też przez jej prawnego pełnomocnika. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by złożył go np. reprezentujący dłużnika adwokat. Drugim etapem upadłości rozpoczyna się wówczas, gdy sąd pozytywnie odnosi się do wniosku. To właśnie wtedy ustalany jest właściwy plan uregulowania wszystkich długów z uwzględnieniem całej, posiadanej przez dłużnika masy upadłościowej. Co ważne, osobą wyznaczoną do zarządzania całą masą upadłościową jest syndyk. Trzeci etap polega na bieżącym spłacaniu wszystkich zobowiązań i to najlepiej zgodnie z harmonogramem.

Na czym polega oddłużanie nieruchomości?

Umorzenie długów z tytułu nieruchomości to proces zmniejszania lub eliminowania zadłużenia hipotecznego danej osoby, przez co często oznacza to negocjowanie ugody z bankiem w celu umorzenia części prowizji kredytu lub wydłużenia terminu spłaty. Oddłużenie nieruchomości może również obejmować przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość lub sprzedaż nieruchomości w celu spłaty wierzycieli.