Co możemy dla Ciebie zrobić?

Upadłość konsumencka i oddłużanie Zabrze

Pomagamy w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej w Zabrzu. Zapewniamy naszym klientom skuteczną i efektywną kosztowo obsługę w zakresie upadłości konsumenckiej w Zabrzu.

Nasi specjaliści starają się, aby proces ten był jak najprostszy i najszybszy. Pomagamy naszym klientom we wszystkich procedurach prawnych związanych z upadłością konsumencką w Zabrzu.

Upadłość konsumencka online

Dzisiaj ogłoszenie upadłości jest jeszcze prostsze! Zmiany w prawie sprawiły, że wniosek o ogłoszenie upadłości jako konsument składa się przez internet, a postępowanie upadłościowe prowadzone jest w formie elektronicznej. Dzięki temu proces ten jest łatwiejszy dla osób zadłużonych! Aby uzyskać wsparcie w przeprowadzeniu całej procedury, warto skorzystać z usługi upadłości konsumenckiej online świadczonej przez doświadczoną kancelarię prawną, która specjalizuje się w Prawie upadłościowym. Dzięki temu możesz w prosty i szybki sposób uzyskać kompleksowe wsparcie w ramach całego postępowania – od momentu przygotowania wniosku aż do spłaty zadłużenia lub jego umorzenia!

Etapy postępowania w upadłości konsumenckiej

1. Przygotuj wniosek o upadłość konsumencką – należy zawrzeć w nim wszystkie wymagane informacje, w tym spis wierzycieli i wierzytelności oraz wykaz elementów majątku.
2. Złóż wniosek o upadłość konsumencką do sądu – dzisiaj można wnieść go za pośrednictwem internetu. Należy też wpłacić opłatę w wysokości 30 zł.
3. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej – po sprawdzeniu wniosku i jego pozytywnym rozpatrzeniu upadłość konsumencka jest ogłaszana przez sąd.
4. Wyznaczenie syndyka – od momentu ogłoszenia upadłości syndyk zarządza majątkiem dłużnika i spłaca z niego zadłużenia.
5. Przygotowanie planu spłaty – dzięki niemu możliwa jest spłata zadłużeń i ich częściowe lub całościowe umorzenie.
6. Wolność od długów – zakończenie procesu i spokój dla Ciebie i Twoich bliskich!

Oddłużanie nieruchomości

Dłużnik, który posiada jeszcze na własność jakiekolwiek nieruchomości, zobowiązany będzie je sprzedać, by spłacić wszystkich swoich wierzycieli. Zdarza się jednak, że nieruchomość także bywa zadłużona i już jest np. częściowo własnością banku. Co w takiej sytuacji zrobi syndyk? Wówczas rozpoczyna się proces oddłużania nieruchomości, który ma na celu stworzenie odpowiedniego planu, by choć częściowo spłacić dłużników takich jak: bank, urzędy, komorników itp. Syndyk będzie chciał negocjować z wierzycielami, by stworzyć takie warunki klientowi, by mógł on powoli wyjść ze swojego zadłużenia.