Co możemy dla Ciebie zrobić?

Upadłość konsumencka i oddłużanie Będzin

Nasza kancelaria świadczy usługi prawne w zakresie upadłości konsumenckiej. Dysponujemy zespołem prawników, którzy doradzą jak poradzić sobie z kwestią upadłości konsumenckiej. Dokładnie ocenimy Twoją sytuację i zaproponujemy najlepsze możliwe rozwiązanie. Jeśli zdecydujesz się na złożenie wniosku o upadłość, pomożemy w przeprowadzeniu procedury i będziemy towarzyszyć Tobie podczas całego procesu.

Na czym polega upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to nie tyle stan, ile raczej proces. W jego trakcie dłużnik jest chroniony przed wierzycielami, którzy dzięki temu nie mogą stosować wobec niego dodatkowych monitów i innych, podobnych metod odzyskania pieniędzy. Mówiąc wprost – upadłość konsumencka to wyrażenie woli spłaty znacznej części zobowiązania. Należy jednak pamiętać, że tempo tego procesu będzie uzależnione od kilku kwestii, w tym od stanu zadłużenia, jego przyczyn, a także wielu innych, analogicznych czynników. Co ważne, nie każdy może wejść w upadłość konsumencką. Stan ten dotyczy wyłącznie tych osób, które nie są w stanie obsługiwać swych bieżących zobowiązań. Jeśli więc problemy ze spłatą są chwilowe, to upadłość raczej nie wchodzi w grę.

Zalety upadłości konsumenckiej

– Zapewnia większy komfort psychiczny dla dłużnika.
– Można zmniejszyć lub pozbyć się długów.
– Po ogłoszeniu upadłości nie nalicza się odsetek.
– W wyniku ogłoszenia upadłości wstrzymywane są egzekucje komornicze i procesy sądowe dotyczące długów.
– Nie figurujesz już jako dłużnik w KRD – Krajowym Rejestrze Długów lub Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych.

Na czym polega oddłużanie nieruchomości?

Oddłużanie nieruchomości to proces, który w znacznym uproszczeniu polega na tym, aby dana nieruchomość nie była obciążona żadnymi długami. Co ważne, proces ten nie zawsze wiąże się ze spłatą zobowiązania. Oddłużaniem można nazwać np. negocjacje z komornikiem, których celem będzie zmniejszenie kosztów postępowania komorniczego. Oddłużeniem jest też przeniesienie wszystkich zobowiązań na inny budynek, co w praktyce nie jest realną spłatą określonego długu. Wielu właścicieli nieruchomości oddłuża je poprzez m.in. zamianę domu lub mieszkania na mniejsze. Różnica pomiędzy ceną sprzedaży i zakupu będzie wtedy (w całości lub części) przeznaczona na zwrot pieniędzy należnych z tytułu zadłużenia. Dzięki temu można nie tylko spłacić długi, ale też stworzyć sobie poduszkę finansową.