Co możemy dla Ciebie zrobić?

Upadłość konsumencka i oddłużanie Bieruń

Oddluzyc.pl to kancelaria specjalizująca się w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej. Jeśli borykasz się z trudnościami finansowymi, bardzo ważne jest poznanie swoich praw i obowiązków jako dłużnika. Jeśli są Państwo zainteresowani ogłoszeniem upadłości konsumenckiej, zapraszamy do kontaktu. Zaproponujemy Państwu najlepsze rozwiązanie i pomożemy wrócić na właściwe tory życia.

Na czym polega upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to proces, którego celem jest oddłużenie osoby fizycznej. Na czym on zatem polega? Mówiąc wprost – chodzi o ochronę osób, które nie prowadzą własnej działalności gospodarczej. Utrata płynności finansowej jest w dzisiejszych czasach czymś coraz częstszym. Dzięki upadłości konsumenckiej długi nie narastają i nie są wysyłane kolejne monity od zdenerwowanych wierzycieli. Upadłość pozwala również wziąć sprawy w swoje ręce, by znów móc zacząć pracować na swoją nienaganną opinię. Należy jednak pamiętać, że wbrew obiegowym opiniom upadłość konsumencka nie oznacza, że wszystkie długi zostaną automatycznie umorzone. Trzeba bowiem liczyć się z tym, że znaczną część z nich trzeba będzie po prostu zapłacić, choć w znacznie korzystniejszy dla dłużnika sposób.

Etapy upadłości konsumenckiej

Upadłość konsumencka składa się tak naprawdę z kilku etapów. Pierwszy z nich polega na sporządzeniu stosownego wniosku i wysłaniu go do stosownego sądu. Czas ten (ze względu na obciążenie polskich sądów) może trwać nawet kilka miesięcy. Po ich upływie wnioskodawca otrzymuje odpowiedź z sądu. Jeśli jest ona pozytywna, to właśnie wtedy rozpocznie się właściwe postępowanie ustalające liczbę wierzycieli, przyczyny zadłużenia i czas, w trakcie którego będzie ono musiało zostać spłacone. Warto podkreślić, że to sąd decyduje o warunkach spłaty zobowiązań. Jeśli okaże się, że są one wynikiem np. niedbalstwa, konieczne może być wydłużenie czasu spłaty do 7 lat! Ostatnim, trzecim etapem upadłości jest spłacanie wszystkich zobowiązań w terminie.

Na czym polega oddłużanie nieruchomości?

Oddłużanie nieruchomości to proces, którego celem jest spłacenie lub przeniesienie wszystkich obciążeń finansowych, jakie ciążą na danym budynku, działce itd. W ramach oddłużania można np. podjąć negocjacje z komornikiem lub też z bankiem kredytującym daną nieruchomość. Bardzo ważne jest to, aby w tym wszystkim wykazać się choć cząstkowym zaangażowaniem. Dzięki temu bank jest w stanie może nie tyle umorzyć dług, ile raczej wydłużyć okres jego spłaty, obniżyć wysokość miesięcznej raty lub też zrezygnować z części opłat (np. prowizji). W ramach oddłużania można też zdecydować się na zakup tańszej nieruchomości. Ważne w tym jest to, aby znaczna część środków ze sprzedaży trafiła na konto kredytującego banku.