Co możemy dla Ciebie zrobić?

Upadłość konsumencka i oddłużanie Tychy

Udzielamy porad w zakresie stosowania prawa upadłościowego w odniesieniu do spraw osobistych. Pomagamy osobom fizycznym i bliskim rozwiązać ich problemy finansowe w sposób skuteczny i efektywny kosztowo. „Wiemy, że ogłoszenie upadłości nie jest łatwe, ale mamy doświadczenie w radzeniu sobie z tego typu sytuacjami.” Zajmujemy się wszystkim – możesz się zrelaksować i nam zaufać.

Kiedy warto skorzystać z usług upadłości konsumenckiej online?

Upadłość konsumencka nie jest skomplikowana i dzisiaj można skorzystać z niej online! Od 1 grudnia 2021 roku można składać wnioski o upadłość przez internet. Elektronicznie prowadzone jest również postępowanie upadłościowe. Dzięki temu proces może odbywać się szybciej i jest łatwo dostępny. Aby przeprowadzić procedurę upadłościową bez problemów, skorzystaj z pomocy kancelarii prawnej, która będzie reprezentować Cię w postępowaniu i pomoże Ci w jego realizacji. Doświadczeni w dziedzinie Prawa upadłościowego prawnicy oferują doradztwo, przygotowanie wniosku o upadłość, a także wspierają klienta w trakcie postępowania. Wybierając usługi upadłości konsumenckiej online, możesz łatwo złożyć wniosek o upadłość bez konieczności wychodzenia z domu!

Upadłość konsumencka krok po kroku - Tychy

1. Dłużnik składa w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Wniosek zawiera informacje o sytuacji finansowej dłużnika oraz jego aktywach i pasywach, a także szczegółowe zestawienie dochodów i wydatków.
2. W sądzie odbywa się rozprawa. Dłużnik nie stawia się fizycznie w sądzie, ale może być reprezentowany przez prawnika.
3. Sędzia wydaje decyzję o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej.
4. Dłużnik zostaje zwolniony z długów, ponieważ postępowanie windykacyjne zostaje zawieszone, a następnie przerwane. Dłużnik może teraz zacząć od nowa, bez długów i z jasną przyszłością finansową.

Oddłużanie nieruchomości – na czym polega?

Jeśli zmagasz się z długiem i nie możesz go spłacić, Twoja nieruchomość może zostać przejęta, aby temu zapobiec dłużnik może negocjować ze swoimi wierzycielami, przenieść hipotekę na inną nieruchomość, może również sprzedać nieruchomość i wykorzystać te pieniądze na spłacenie długów.