Co możemy dla Ciebie zrobić?

Upadłość konsumencka i oddłużanie Czeladź

Jesteśmy kancelarią prawną, która świadczy profesjonalną pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Rozumiemy potrzeby naszych klientów, którzy chcą przejść przez proces upadłościowy, aby uwolnić się od zadłużenia. Upadłość konsumencka pomaga uporać się z problemami finansowymi i rozpocząć nowe życie. Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.

Na czym polega upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to proces, którego celem jest ochrona dłużnika przed gwałtownym wzrostem zobowiązań. Często bywa tak, że za ich zwiększenie nie jest odpowiedzialny bezpośrednio dłużnik, lecz czynności, które są skutkiem jego wcześniejszych zaniedbań. Dzięki temu nie musi się on obawiać np. monitów trafiających do niego od firm pomagających w spłacie długów. Te zaś – jak wiadomo – zawsze generują dodatkowe dochody. Co ważne, z upadłości konsumenckiej mogą skorzystać wyłącznie osoby fizyczne, w tym również te osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.

Zalety upadłości konsumenckiej

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej niesie za sobą wiele zalet. Co daje upadłość konsumencka? – Odzyskanie równowagi psychicznej – upadłość daje szansę na normalne życie bez stresu i nerwów wynikających z długów.
– Zawieszenie egzekucji komorniczych – po ogłoszeniu upadłości egzekucje są umarzane. Warto wskazać, że sam złożony wniosek o upadłość nie powoduje jeszcze zawieszenia egzekucji.
– Zawieszenie postępowań sądowych – zatrzymane zostają także postępowania sądowe o spłatę długów.
– Łatwiejsza spłata długów – są one opłacane z majątku dłużnika oraz rozkładane są na łatwe w spłacie raty według planu spłaty.
– Umorzenie części lub całości długów – w takiej sytuacji nie trzeba oddawać całości zadłużenia. Wysokość umorzeń ustalana jest indywidualnie przez sąd.
– Wstrzymanie naliczania odsetek za dług – po ogłoszeniu upadłości odsetki przestają być naliczane, więc dług się nie powiększa.
– Niskie koszty – ogłoszenie upadłości nie niesie za sobą wysokich wydatków. Wystarczy tylko wpłacić opłatę sądową w wysokości 30 złotych.
– Usunięcie danych z rejestrów dłużników – dane usuwane są z baz, w tym z Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, KRD – Krajowego Rejestru Długów.

Na czym polega oddłużanie nieruchomości

Oddłużanie nieruchomości polega na takim nimi zarządzaniu, aby można było obniżyć lub całkowicie usunąć sumę ciążących na nich zobowiązań. Nie jest to zabieg łatwy, ale można go wykonać przy odrobinie samozaparcia. Oddłużenie może być stricte finansowe i polegać na spłacie większości lub całości zobowiązań, a może być też jedynie częściowe lub umowne. Oddłużyć nieruchomość można również poprzez przeniesienie całego zadłużenia na inny budynek (lub działkę), albo też poprzez zmianę domu lub mieszkania na mniejsze i tańsze. Różnica w cenie to kwota, którą będzie można wykorzystać do spłaty zobowiązania, a nawet do przygotowania sobie pewnych oszczędności.